“İslam’ın Modern Yüzüyüz” Diyen Adnan Oktar’dan İstanbul’un En Güzel Mekanlarından Feriye Sarayı’nda Muhteşem Davet

A9TV’nin Feriye Sarayı’nda düzenlediği Bayram Sonrası Davetinde yıldızlar geçidi vardı. Muazzez Abacı, Kibariye, Ebru Polat, ünlü keman ve ud virtüözü İlyas Tetik, Semiha Yankı, Ayşe Mine, Ayhan Aşan gibi kıymetli sanatçılar da bu güzel gecede sahne aldılar.Adnan Oktar: İslam’ın itibarlı, aydınlık, gerçek yüzüyüz. Güzellik, modernlik, zenginlik, neşe, eğlence asla Müslümanların olamaz diyorlardı. Bu yanlış inancı tamamen yıktık. Hepsi Müslümanların hakkıdır.

Adnan Oktar: Gelenekçi, karanlık İslam anlayışına karşı İslam’ın aydınlık, modern yüzüyüz, iftihar tablosuyuz. Müslümanların rahatça, gönlü müsterih olarak örnek gösterebilecekleri bir topluluğuz.

Adnan Oktar: Dini akla, mantığa uygun olarak anlatan ve gençlere ulaşabilen neredeyse tek arkadaş grubu biziz. Bizim anlatımımızla, Kuran Müslümanlığını tüm gençler severek ve isteyerek kabul ediyor.

Adnan Oktar: Muhafazakar Müslümanlarla modern Müslümanlar arasında muazzam bir uçurum vardı. Toplumu iki sınıfa ayırarak parçalanma oluşma istiyorlardı, biz bu belayı tamamen ortadan kaldırdık. Modern kesimle muhafazakar kesimin iç içe olacağını, birinin diğerine karşıt olmadığını gösterdik.

Adnan Oktar: Kalite çok hayati bir konudur. Kültür ve sanat olur ama kalite olmazsa çok büyük eksiklik olur. Kaliteyi ön plana almak lazım.

Adnan Oktar: Müslüman deyince akıllarına belli tip bıyığı sakalı olan, aziz kardeşim diye konuşan, gül suyu ikram eden bir insan modeli geliyor. Mümin hayat dolu, kaliteli, asil, nezih, derin düşünen, neşeli, akıllı, sevgi dolu, merhametli, çağın üstünde modern olan insandır.

Adnan Oktar: Türkiye, kin ve nefret ülkesi olmamalı. İyi olan her harekete iyilikle karşılık verilir. İnsanın düşmanı dahi olsa iyi bir tavır yaptığında o iyilik takdir edilir. Ki biz milletçe kardeşiz, biriz. İyi olan, güzel olan her tavrı iyilikle karşılamak güzelliktir.

Adnan Oktar: Modernliğin ancak dinsizlikle olacağına inandıkları için dine karşı tepki gösteriyorlar. Bu dindar ailelerin çocuklarında da görülen bir durum. Bunu resmi olarak incelemek sebeplerini ortaya koymak ve gerekli ilmi tedbirleri almak önemlidir.

Adnan Oktar: Sanat ve özgürlük hayatın iki ışığıdır. Sanatçıları desteklemek bir nevi ibadettir. Özgürlüklerin üzerinde durulması tüm kara bulutları dağıtır.

Adnan Oktar: Kuran Müslümanlığı anlatılmazsa gençlerin dinden uzaklaşması çok hızlı oluyor. Kuran Müslümanlığında din çok güçlü bir iman üzerine oturur. Biz Kuran Müslümanlığını anlattığımız için gençlerin dine yaklaşmasına vesile oluyoruz. Bizim anlattığımız model dışında gençlerin dine yaklaşması mümkün görülmüyor.

Adnan Oktar: Kuran Müslümanlığı insanın aklının alabileceği en mükemmel hayattır. Özgürlük, demokrasi, huzur, sevinç, kalite, huzur, hayır, bereket, zenginlik, ferahlık ne istiyorsan Kuran Müslümanlığı en güzel haliyle insana sunar.

Adnan Oktar: Kuran Müslümanlığı cennet hayatıdır. İnsanlar Kuran’ın getirdiği özgürlükleri bilseler İslam’a çok büyük bir zevkle ve istekle yönelirler.

Adnan Oktar: Kuran’ın çizgisinde, Kuran’ın özgürlük anlayışına göre çok modern bir Türkiye geliştirelim.Türkiye ultra modern olursa, kadınların istedikleri gibi özgür yaşayacakları bir ortam sağlanırsa, hürriyet genişlerse Türkiye Avrupa’nın en güçlü devleti olur.

Adnan Oktar: Peygamberimiz son derece moderndi. Münafıklar onun getirdiği yeniliklere haset ettiler. Kadınlara sevgisine hürmetine tahammül edemediler. Peygamberimizin vefatından sonra kendi sevgisiz ve nefret dolu üsluplarını hakim kıldırlar.

Adnan Oktar: Gençlerle yaptığımız sokak röportajlarında egoistliğin büyük oranda ortadan kalktığını, bağnazlığa kapalı, Allah’a iman eden, Kuran Müslümanlığını kabul eden, aydın, sevecen, sevgi dolu, güzelliği ve kaliteyi arayan bir nesil yetiştiğini görüyoruz. Bu, Mehdiyet’in etkisini, Allah’ın lütfunu bizlere gösteriyor.

Adnan Oktar: Sanatçıya değer vermemek o kişinin görgü eksikliğini, sevgisizliğini ve insaniyetsizliğini gösterir. Sanat kutsaldır.

Adnan Oktar: Kuran Müslümanlığı, sahabe Müslümanlığı dünyaya sevinç, ferahlık, kalite ve sanat anlayışı getiren mükemmel bir dindir. Bu dini yok etmek isteyen küçük bir azınlık var. Ne yaparlarsa yapsınlar, ilimle, irfanla, Kuran’la hakkı hakikati anlatmaya devam edeceğiz, Allah’ın hükümlerini eksiksizce uygulayacağız inşaAllah.

Adnan Oktar: Akılcılığı, sevgiyi, nezaketi, güzelliği, kaliteyi ön plana alan gerçek Kuran Müslümanlığını en karşıt insanlar dahi bilinçaltında kabul etmiş durumdalar. Bizim anlattığımız gerçek İslam dışında yaşanabilir bir model olmadığının tüm insanlar farkında.

Adnan Oktar: Akılcılığı, sevgiyi, nezaketi, güzelliği, kaliteyi ön plana alan gerçek Kuran Müslümanlığını en karşıt insanlar dahi bilinçaltında kabul etmiş durumdalar. Bizim anlattığımız gerçek İslam dışında yaşanabilir bir model olmadığının tüm insanlar farkında.

Adnan Oktar: Türkiye çok modern olursa, Batı’nın Türkiye aleyhindeki tüm atakları geçersiz hale gelir.Adnan Oktar: Kuran Müslümanlığında alabildiğine özgürlük vardır. Allah’ın haramları çok azdır. Gençler, kadınlar tam istedikleri gibi özgürdür. Ve Kuran’a göre her insan annesi babası gibi her insana bakmakla mükellef, bu çok güzel bir güvence ve nimettir.


Adnan Oktar: Kaliteli ülkeler yıkılmıyor. Kadın özgürlüğünün olduğu ülkeler, sanat ve güzelliğin geliştiği ülkeler yıkılmıyor. Nerede sanat ve estetik yok edildiyse, kadınlar baskı altına alındıysa o ülkeler –Allah esirgesin- yıkılıyor. Tayyip Hocam’ın kültür ve sanatın önemi üzerine yaptığı konuşma bu yüzden çok önemli ve hayati.Adnan Oktar: Kaliteli ve estetik olmayan hiçbir şeye müsaade edilmeyecek bir sistem oluşturulmalı. Bunun için bir an önce Kalite, Sanat ve Estetik bakanlığı kurulsa çok faydalı olur. Kalitesiz, sanat değeri olmayan, tarihi dokuyu bozan hiçbir şeye izin verilmemesi gerekir. Böyle bir denetleme olursa kalitesizliğin engellenmesi açısından çok iyi olur.Adnan Oktar: Bazı insanların bilinç altında din için acı çekmek gerekir, gülmemek, eğlenmemek gerekir, yoksa cennete gidemezsin mantığı vardır. Buna göre “din içinden çıkılmayacak şekilde zor olmalı ki dinde iyi yol alabilesin” mantığı hakimdir. Bu binlerce yıllık eski bir düşüncedir. Oysa İslam dinleri hep cennet özgürlüğünü getirir. Hz. İbrahim’in getirdiği din de Hz. Süleyman’ın getirdiği din de Peygamberimiz (sav)’in getirdiği din de hep cennet ruhu, cennet özgürlüğü, cennet güzelliği, cennet kalitesi, cennet neşesi getirir.
Adnan Oktar: Sanat ve kalitenin artmasını Türkiye’nin bir numaralı konusu haline getirelim. Tüm Ortadoğu’da sanat ve kaliteden uzak olmanın felaketi yaşanıyor. Türkiye’de sanat ve kalitenin şaha kalktığı bir ortam olması gerekir. Tayyip Hocam bu konuda çok güzel atılımlar yapıyor maşaAllah.


Adnan Oktar: Hürriyet, demokrasi, sanat, kalite en az yemek içmek kadar insanların ihtiyacıdır. Karşıtların en çok kullandıkları malzeme bu değerlerin azaldığı olduğuna göre, daha çok özgürlük, daha çok demokrasi, daha çok sanat için yapılacak her şey kurulan oyunları bozar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir